Şifa Vesilesi Çörek Otu Yağı

Soğuk press yöntemiyle elde edilen çörek otu yağı, bağışıklık sisteminin desteklenmesinde hücrelerin kontrolsüz çoğalmasının önlenmesinde yardımcı olarak kullanılabilir. Vücudumuzun fıtratı gereği doymamış yağ asitlerini üretemediğinden bu yağ asitlerini dışarıdan karşılamak zorunda kalmaktayız. Günlük düzenli kullanılan çörekotu yağı bu açıdan günlük ihtiyacımızı karşılamak için yeterli olmaktadır.

 Çörekotu yağı,  protein,  karbonhidratlar ve bitkisel yağlardan oluşmaktadır.  İçeriğindeki aktif maddeler,  nigellon thymoquinon ve uçmayan yağlardır. Diğer maddeler linoelik asit (omega-6,  Omega-3), oleic asit,  palmitik asit, kalsiyum,  sodyum,  potasyum,  demir,  çinko,  bakir,  magnezyum,  selenium,  fosfor,  vitamin A,  vitamin B,  vitamin B2,  niasin ve vitamin C dir.  Özellikle nigellon ve thymoquinon etken maddeleri çörekotunun destekleyici özelliğini doğrudan etkilerler

İçeriğinde bulunan B1,  B2 ve B6 vitaminleri,  pek çok enzimin üretiminde önemli rol oynayarak savunma sistemini güçlendirir. Çörekotu yağında kalp ve tansiyon problemlerinin oluşma riskini en aza indirgeyen vitaminler bulunmaktadır.

Beta keratin,  A E ve C vitaminleri vücudun savunma sistemini destekler.  Ayrıca içeriğindeki selen maddesi zehirli maddelerin vücuttan atmasında destek olur.

Çörek otunda bulunan nigellon ve alfa-pinen gibi eterli yağlar, solunum borusunun genişleyip krampların giderilmesini sağlar.

Ayrıca öksürüğü hafifletir. İltihap giderici,  ağrı dindirici ve idrar sokturucu etkileri de mevcuttur.  Düzenli kullanımda kan şekerini düşürücü etkisi vardır.

Bilimsel araştırmalara göre çörekotu yağının kemik iliği hücre oranını %250 oranında arttırdı ve tümör hücre gelisimini%50 oranında engellediği görülmüştür. Çörekotu yağ,  bağışıklık hücrelerini tetiklemekte ve hücreleri virüslerden koruyan interferon üretimini yükseltmekte olduğu ilmiştir. Ayrıca kan şekerini düşürmede pozitif etkileri olduğu anlaşılmıştır