Notuss Fort Endikasyonları

Notuss Fort Endikasyonları

22 Haziran 2016 0 Yazar: A.Ayazz

Notuss Fort ani bir öksürük kesici şuruptur. Özellikle cerrahi veya bronskopi gibi durumların öncesinde öksürüğü hemen kesmek için kullanıldığı gibi, mevsimsel hastalıklarda bronşların sürekli rahatsız olması sebebi ile gelen sürekli öksürükte rahatlamak amacı ile de kullanılır. Bilinen yan etkileri yok denecek kadar azdır, bununla birlikte özellikle butamirat sitrat veya diğer bileşenlere duyarlılığı olanlarda bazı yan etkileri gözlemlenebilir.
İLACINIZI KESİNLİKLE DOKTOR KONTROLÜNDE KULLANINIZ.

Detaylı Bilgi İçin Aşağıdaki Prospektüsü Okuyunuz:
İLAÇ PROSPEKTÜSÜ

Notuss Fort Şurup 22.5 mg/5 ml 100 ml Endikasyonları

Notuss Fort Şurup; – Cerrahi girişim ya da bronkoskopi (ağızdan sokulan bir tüp aracılığıyla bronş boşluklarının incelenmesi) öncesi ve sonrasında gelişen öksürük durumları, – Değişik nedenlere bağlı akut (kısa süre içinde gelişen) öksürük durumlarının tedavisinde etkilidir.

Notuss Fort Şurup 22.5 mg/5 ml 100 ml Yan Etkileri

Tüm ilaçlar gibi Notuss Fort Şurup kullanımı ile de ilacın içeriğindeki maddelere duyarlı kişilerde bazı yan etkileri görülebilir. Bunlardan en önemlisi deri döküntüleri dir. Bu yan etki ile karşılaşmanız durumunda bir acil servise başvurun ya da derhal doktorunuzu bilgilendirin. Deri döküntüsü yan etkisi oldukça seyrek görülmektedir. Bunun dışında; • İshal • Mide bulantısı • Baş dönmesi gibi hafif yan etkileri vardır.

Notuss Fort Şurup Fiyatı

Notuss Fort Şurup 22.5 mg/5 ml 100 ml, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı’na bağlı İEGM (TİTCK) tarafından 4 Mart 2016 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satış fiyatı 10.66 TL dir. Tripharma İlaç firması tarafından satışa sunulan 8699772570020 barkod numaralı bu ilaç Orijinal/Jenerik sınıflandırmasında Jenerik ilaç sınıfındadır.

Notuss Fort Şurup 22.5 mg/5 ml 100 ml Etkin Maddesi

Notuss Fort Şurup 22.5 mg/5 ml 100 ml ilacının etkin maddesi olan Butamirat Sitrat, orjinal ismiyle Brospamin maddesinin Milli Tıp Kütüphanesi kayıt numarası (CAS No) 18109-80-3 olup, molekül ağırlığı 307.42776 g/mol, formülü ise C18H29NO3 dir. Butamirat Sitrat maddesinin hamilelik / gebelik kategorisi B’dir, bu etkin madde bulunan ilaçlar ağız yoluyla alınır. Notuss Fort Şurup ilacının ana etkin maddesi Butamirat Sitrat için Kimyasal Yapı Resmi:

Notuss Fort Şurup 22.5 mg/5 ml 100 ml İlacının Kategorisi

Solunum Sistemi – Soğuk Algınlığı ve Öksürük İlaçları – Öksürük İlaçları – Diğer Öksürük Kesici İlaçlar – Butamirat Sitrat

Notuss Fort Şurup 22.5 mg/5 ml 100 ml Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Notuss Fort Şurup kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.