Kamfolin Ne İşe Yarar- Kamfolin Endikasyonları

Kamfolin Ne İşe Yarar- Kamfolin Endikasyonları

22 Şubat 2014 0 Yazar: By.Kutlu

Kamfolin halk arasında yaygın kullanılan bir kremdir. Kas ağrılarında, romatizmal ağrılarda etkilidir ve kas gevşeltici etkisi de vardır. Daha ayrıntılı bilgi için yazının devamını okuyunuz.Kamfolin_Pomad_50_g_17082010

Formülü:

Metil Salisilat 7,50 g,Mentol 5,00 g içerir.

Farmakolojik özellikleri:

Endikasyonları:

Romatizmal ağrılar, adale ağrısı, burkulma, nevralji, boyun tutulması, bel ağrısı gibi hafif ağrılar ile benzer rahatsızlıkların neden olduğu ağrıların semptomatik tedavisinde kullanılır.

Kontrendikasyonları:

Formülde yer alan herhangi bir maddeye karşı aşırı hassasiyeti olan kişilerde kullanılmamalıdır.

Uyarılar/Önlemler:

KAMFOLİN yalnızca haricen tatbik edilir. Göz ve ağıza değdirilmemeli, çatlak, iltihaplı, yaralı kısımlara sürülmemelidir. Hassasiyeti olanlar dikkatle kullanmalıdır. Tedavi esnasında ciltte tahriş görülürse tedaviyi kesmek gerekir. Ağrı 10 günden fazla devam eder veya kırmızılık görülürse hemen bir doktora danışılmalıdır.

Yan etkiler/Advers etkiler:

Salisilatlara hassas kişilerde deri reaksiyonları görülebilir.

Kullanım şekli ve dozu:

Romatizma ağrılarında : Ağrıyan bölgeye, evvela sıcak ve nemli bir bez tatbik edilir. Bu bölge hafif pembeleşince, bol miktarda KAMFOLİN ile birkaç dakika oğuşturularak iyice yayılır. KAMFOLİN sürülen satıhlar fanila veya yumuşak pamuk parçası ile sarılır. KAMFOLİN günde iki defa tatbik edilmelidir. Her tatbikten evvel bir önceki tatbik sahası iyice temizlenmelidir. Bu tatbik tarzı, romatizmal ağrılar, adale ağrılarında, boyun tutulmasında faydalıdır.