Fito Krem Kullanım Alanı ve Şekli

Fito Krem Kullanım Alanı ve Şekli

7 Nisan 2014 0 Yazar: A.Ayazz

Fito Krem deri dokunun yenilenmesini hızlandırır. Bu da demek oluyor ki özellikle yaralanmalarda, deri açılmalarında, yanmalarda, sürekli yatağa bağlı kalmadan doğan yaralarda, deri çatlamalarında ve derinin kendini tamir yeteneğinin azaldığı durumlarda tedavi amaçlı kullanılır. Üretici firma tarafından tespit edilmiş herhangi bir yan etkisi yoktur. Sadece bazen hassasiyeti arttırabilir. Bu durumda ilacın kullanımına ara verilmelidir.

İLAÇ PROSPEKTÜSÜ
Formülü:

Beher 20 g. Fito Krem etken madde olarak; 3 g. Triticum Vulgare Sulu Ekstresi ve 0.2 g. Etilenglikol Monofenil Eter, Koku Maddesi olarak; Lavanta ve Koriander Esanslarını içerir.

Farmakolojik özellikleri:

Endikasyonları:

Epitelin yenilenmesini gerektiren deri dokusu rahatsızlıklarının topikal tedavisinde kullanılır.
Fitç Krem bu özelliği nedeniyle özellikle;
– Ulsero distrofik değişimlerde; (varikoz ülserleri, radyodermatit, uzun süre yatağa bağlı kalanlarda görü en yaralar; fistüller; decubitus yaraları, çatlaklar)
– Ekzema ve psoriatik belirtilerde, (Eritrodermik oıguıar, dermatoz, allerjik kaşıntılar)
– Her derecedeki yanık; kapanmayan yaralar; mesleki entoksikasyonun yol açtığı cild rahatsızlıkları; soğuk nedenıy e oluşan çatlaklar;
– Cilt dokusunun yenilenmesi işleminin değişik nedenlere bağlı olarak yavaşladığı yada değiştiği olgularda (yaşlılık, çeşitli kozmetiklerin oluşturduğu lezyonlar) endikedir.

Kontrendikasyonları:

Bileşimindeki maddelerin herhangi birine karşı, önceden oluşmuş aşırı duyarlılık durumlarında kontrendikedir.

Uyarılar/Önlemler:

Topikal kullanım için öngörülen tüm ürünlerin kullanımı, özellikle uzun süreli uygulamalarda, bazı hassasiyeti arttırıcı etkide bulunabilir. Böyle durumlarda tedavi kesilir ve gerekiyorsa uygun bir terapi uygulanır. Duyarsız mikropların gelişmesi durumunda da aynı işlemler yapılmalıdır.

Yan etkiler/Advers etkiler:

Yoktur.

İlaç etkileşimleri:

Yoktur.

Kullanım şekli ve dozu:

Günde en az iki kez, olguların önem derecesine, yayılımlarına ve durumlarına göre hafifçe masaj yaparak uygulanır.
Fito Krem bir spatül veya başka uygun bir alet kullanılarak yara bölgesine sürülür. Gazlı bez ile kapatıldıktan sonra bu bezin krem ile sıvanması önerilir. Bu sayede uygulamanın yumuşaklığı ve plastisitesi korunmuş olacaktır. Daha sonra yeniden ilaç uygulanırken, spesifik endikasyonlar dışında yaralı bölgenin, bir önlem olarak, steril su ile yıkanması gereklidir. Krem tamamen suda çözünme Özelliğindedir.
Hekim Önerdiği takdirde, antiseptik ve antibiyotik içeren diğer ürünlerle birlikte kullanılabilir.