Diyetle Zayıflamada Püf Noktalar

Diyetle Zayıflamada Püf Noktalar

24 Temmuz 2015 0 Yazar: A.Ayazz

İnsan hep zayıflamak ister durur ya hiç yemez ya da yememek için çabalar ama düzen hiç oturtamaz bu düzen diyet ile oluşur.
Diyet ile zayıflama düşündüğünüz kadarda kolay olmayabilir, zira bazı insanların metabolizmaları hızlı bazılarının yavaştır. Bu sebeple metabolizması hızlı olanlar hızlıca diyetle kilo verebilir ancak yavaş olanlar sadece diyetle zayıflayamaz. Yavaş metabolizmalı kişiler için spor yapmak şarttır..

Metabolizması yavaş olan kişiler öncelikle kendilerini sürekli hareket etmeye zorlamalılardır. Yürüyen merdivenler yerine, asansörler yerine normal merdivenleri tercih etmeliler. Evde veya iş yerinde küçük işleri başkalarından istemek yerine kendileri yapmalı, sürekli hareket etmeye kendilerini zorlamalıdırlar.

 

Diyet ile Zayıflama

Hızlı bir metabolizmaya sahip olanlar ise diyetle zayıflama konusunda çok daha başarılıdırlar. Diyet yapmaya karar verenlere önerimiz, bol su tüketmeli, form bisküvilerini yanlarında taşıyıp acıktıklarını hissettiklerinde sadece bir tane bisküvi yedikten sonra yemek vakti gelene kadar idare etmeye calışmaları olacaktır.

Ayrıca akşam 8 den sonra yemek yememeli, sabah kalktıklarında ise, ılık su içmeleri gerekir.