Diş İmplant Tedavisi

Diş İmplant Tedavisi

16 Kasım 2015 0 Yazar: A.Ayazz

Diş eksiğimiz var ise kemik kaybı yaşadığınızın farkında mısınız?

Bir ya da daha fazla diş eksikliği adeta gülümse işinizde bir delik açılmasına neden olur. Ayrıca çiğneme fonksiyonunun kaybına ve sağlıklı bir beslenmenin de önüne geçer. Bunlar çok ciddi sorunlar olmasına karşın zamanla daha büyük bir sorun gün yüzüne çıkar: kemik kaybı. İyi haber şu ki dental implantlar kemik kaybı için çözüm sunmaktadır.

20151116_220531

Diş eksikliği tedavi seçenekleri

Geleneksel tedavi yöntemleri olarak bilinen kuron-köprü ile tam ve bölümlü protezler geçici bir süre için özellikle estetik sorunları ortadan kaldırsada kemik kaybını durduramazlar. Bununla birlikte kuron-köprü sistemlerinde köprünün oluşturulabilmesi için en az iki veya daha fazla sağlıklı dişin desteğine ihtiyaç duyulur. Bunun en büyük dezavantajı ise sağlıklı dişlerin kesilmesi ve bu sebeple dişlerin çürükleri ve diş eti problemlerine elverişli hale gelmesidir. Dental implant uygulamasının daha sağlıklı dişlere dokunulmaz. Dental implant uygulaması ile birlikte sağlıklı bir diş desteğine olan ihtiyaç ortadan kalkar. Buna artı olarak Dental implantlar tıpkı fıtri dişler gibi güçlü bir çiğneme fonksiyonu sağlar ve böylece uyarılan çenede kemik kaybı oluşmaz. Bu nedenle dental implant yöntemi diş eksikliği tedavisinde en ideal çözüm olarak hastalara sunulmaktadır.

20151116_22055320151116_220614

S:İmplantın yerleştirilmesi ağrılı bir işlem midir?

C:Hayır bu işlem lokal anestezi altında yapılır.

S:İmplant yerleştirildikten sonra ne kadar süre ağrım olur?

C: Hissedeceğiniz rahatsızlık minimum düzeyde olacaktır. Ayrıca diş hekiminiz olası ağrıları kontrol etmek amacıyla size bazı ilaçlar yazacaktır bu konuda diş hekiminiz ile ayrıntıları görüşmek sizi rahatlatacaktır.

S: İmplant yerleştirme işlemi ne kadar sürer ?

C: Yerleştirilecek bölgeye ve implant sayısına bağlı olmakla beraber ortalama 30 60 dakika arasında süren bir işlemdir.

S:Dental implant yerleştirildikten sonra neler yiyebilirim?

C:Diş hekiminiz operasyonu takip eden birkaç gün için size yumuşak yiyeceklerin ağırlıkta olduğu bir diyet önerecektir .

S:Dental implant ın yerleştirme işlemi iyileşme dönemi ve protezin yapılması ile toplam tedavi süresi ne kadardır?

C:Tüm süreç Size uygun olarak yapılan tedavi planına bağlı olarak 3 9 ay arasında değişebilir .

S:Dental implant tarımın bakımında benim rolüm nedir ?

C: Fırçalama ve diş arası ipi kullanımı evde yapılabilecek işlemleri kapsar uzun dönemli bir sağlık ve başarı açısından ise diş hekiminizi düzenli olarak ziyaret etmeniz gerekmektedir.

S:İmplantların ömrü ne kadardır ?

C: Uygun şekilde Kullanılıp bakımı yapıldığı takdirde uzun yıllar implantlarının size hizmet edecektir 40 yılı aşkın süredir ağızdaki yerini Sağlıkla ve başarıyla koruyan çok sayıda implant bulunmaktadır biohorizons implant sistemi ürünleri için ömür boyu yenileme garantisi sunar.

S:Eğer Dental implant kemik ve birleşme ve başarısız olursa ne olur ?

C: İmplant bulunduğu yerden çıkartılır ve o bölgenin iyileşmesi beklenir yeterli süre sonunda mevcut kemik uygun ise başka bir implant o bölgeye yerleştirilir .

S: Dental implantlar sigorta kapsamında mıdır?

C: Çoğu işlem gibi Dental implantlar da sigorta kapsamına girmemektedir Bununla birlikte diş hekiminiz size çeşitli ödeme seçenekleri sunabilir.