Brevibloc Endikasyonları

Brevibloc Endikasyonları

27 Ağustos 2018 0 Yazar: A.Ayazz

Brevibloc , kısa etkili ve kardioselektif bir betablokördür. Yani kalp atım hızını yavaşlatır, kalbin daha yavaş ve kuvvetli atmasını sağlar. Etken maddesi olan Esmolol, diğer beta blokör ilaçlar içerisinde etkisi en kısa olanlardandır. Çabuk ve hızlı etki gösterir. İlaç alındıktan dakikalar sonra etki göstermeye başlar ve yarım saatte etkisi sonlanır.

Brevibloc ilacın en sık kullanım alanı; ritim bozukluğu(düzensiz atım, hızlı atım(taşikardi),  esktra atımlar ) ve yüksek kan basıncıdır. Kısa etki süresi sebebiyleyüksek kan basıncında(hipertansiyon) birincil olarak kullanılan bir ilaç değildir ama özellikle ani yükselen malign hipertansiyonlarda kan basıncını kısa sürede kontrol altına almakta yardımcı olabilir. Aynı şekilde ani başlayan ve çok uzun süre devam etmeyen ritim bozukluklarında da kullanılabilir.

Brevibloc sadece iğne şeklinde kullanımı olan ve hastane acillerinde olan bir ilaçtır. İlacın kullanım dozu ve süresini doktorunuz belirleyecek ve kalbinizin yanıtına göre gerekli düzenleme doktorunuz tarafından yapılacaktır. Daha detaylı bilgi için aşağıdaki prospektüsü okuyunuz :

İLAÇ PROSPEKTÜSÜ:

breviblocprospektüs