Aferin Forte Ne İşe Yarar?

Aferin Forte grip ve nezle gibi hastalıkların semptomatik tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. Temel görevi ağrı kesici ve ateş düşürücüdür. İçindeki etken madde olan parasetamol, bir non steroid anti inflamatuar grubu ilaçtır. Aferin Forte, veya diğer farmasötik formları olan Aferin sinüs tablet veya Aferin Kapsül, vücuda alındığında yarım saat gibi bir sürede kandaki terapötik düzeyine ulaşır ve 2 saat civarında etkisi devam eder. Aferin Forte ilacının hastalığı tedavi etmek –yani hastalığa sebep olan etkenleri etkisiz hale getirmek- gibi bir fonksiyonu yoktur. Aferin Forte, semptomatik olarak rahatlatır, yani grip veya nezle gibi hastalıklarda görülen baş ağrısı, genel vücut ağrısı, kas eklem ağrısı, yüksek ateş gibi durumlarda kullanılır. Bununla birlikte başka hastalıklarda da görülen ağrı ve ateş durumlarında yerine göre kullanılabilir.

Aferin Forte, tok karına alınmalıdır.

İLACINIZI MUHAKKAK DOKTOR KONTROLÜNDE KULLANINIZ.

Daha detaylı bilgi için aşağıdaki prospektüsü okuyunuz.

İLAÇ PROSPEKTÜSÜ

1. A-FERİN FORTE nedir ve niçin kullanılır?

Her film kaplı tablet 650 mg parasetamol, 4 mg klorfeniramin maleat içerir.

A-FERİN FORTE öksürük ve soğuk algınlığı preparatları grubuna dahildir.

A-FERİN FORTE sarı film kaplı, oblong, bikonveks, çift kenarlı, bir yüzünde “A-Ferin” yazılı, diğer yüzü çentikli tablcttir.

Grip ve soğuk algınlığına bağlı burun akıntısı, aksırma, burun ve boğazda kaşıntı, baş ağrısı, adale ağnsı, boğaz ağrısı, vücut kırıklığı, ateş, nezle, gözlerde sulanma ve kaşıntı gibi durumlarda kullanılır.

  1. AFERİN FORTE KULLANILMASI SAKINCALI OLUNAN DURUMLAR

Hamilelik

İlacı kullanmadan önce doktorunuza veya eczacınıza danışınız.

Hamile kadınlarda A-FERİN FORTE kullanımı hakkında yeterli çalışma bulunmamaktadır.

A-FERİN FORTE, hamilelikte doktor önerisi ile ve yarar/zarar oranı değerlendirilerek kullanılmalıdır. Doktorunuz tarafından gerekli görülmediği sürece, hamileliğin son üç aylık döneminde kullanımdan kaçınınız.

Tedaviniz sırasında hamile olduğunuzu fark ederseniz hemen doktorunuza veya eczacınıza danışınız.

Emzirme

İlacı kullanmadan önce doktorunuza veya eczacınıza danışınız.

Emzirilen bebek üzerindeki etkileri hakkında yeterli veri bulunmadığından, A-FERİN FORTE’u emzirme döneminde yalnızca doktor tavsiyesi ile kullanabilirsiniz.

Bütün prospektüs için dosyayı indiriniz: aferinprospektus

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir